KONST / Litografier / Färglitografi 14003120

nr 1400 3120

Pege Hansson

(f. 1925), Sverige

Färglitografi, Kustmotiv med grönska. Signerad, numrerad 1/360. Motivet: 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 48x54 cm

Per Gunnar (Pege) Hansson, svensk bildkonstnär född 1925 i Tåsjö.

Utrop:

500 kr

måndag 31 maj 2021
kl 18:27:39

Pege Hansson

Läs mer om Pege Hansson